29 maja ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań. Warunkiem jest, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 4m2 powierzchni dostępnej dla uczestników z wyłączeniem obsługi. Całość rozporządzenia dostępna jest na stronie www.dziennikustaw.gov.pl

- Jesteśmy zadowoleni z postanowień, bowiem w rozporządzeniu Rady Ministrów zostały uwzględnione Propozycje Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Odmrożenie targów jest bardzo ważne dla całej gospodarki, dlatego cieszymy się, że już niebawem będziemy mogli zrealizować planowane wydarzenia. Nasz kalendarz jest aktualny, a proponowane imprezy będą szansą dla wielu firm na nawiązanie nowych lub utrwalenie dotychczasowych kontaktów – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie i Wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe jest już gotowe na przyjęcie gości. W ostatnich tygodniach trwały prace nad przygotowaniem wydarzeń w nowych warunkach sanitarnych. Kwestią priorytetową jest bezpieczeństwie wystawców, gości i pracowników. Dzięki wypracowanym procedurom będzie bezpiecznie i komfortowo. O tym, jak będą wyglądać targi w nowej odsłonie organizatorzy opowiedzą podczas konferencji online „Targi NEW REALITY”, która odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

Ze zdwojoną energią powracamy do pracy i już nie możemy się doczekać pierwszych spotkań.